Aikataulut koulupäivisin 9.8.2021 alkaen

Ei liikennettä koulujen loma-aikana

MERKKIEN SELITYKSET: 

  • X = Ajetaan kohteen kautta, pysähtyy tarvittaessa
  • T = Ajetaan kohteeseen vain tarvittaessa
  • |  = Linja-auto ei pysähdy / ei käy kohteessa

Ota yhteyttä ja kysy lisää »

Aikataulut ja reitit löytyy nykyisin myös Matkahuollon aikataulupalvelusta

3.12. alkaen ajetaan myös perjantaisin klo. 15.55 vuoro Loimaa - Oripää - Yläne - Riihikoski.
Katso päivitetty aikataulu alta. 

 

 


LOIMAA - MELLILÄ - KOSKI TL - MELLILÄ - LOIMAA 

 
MA-PE
MA-PE
MA-PE
 LOIMAA, LA-ASEMA
|
8.00
14.05
 LOIMAA, SEO PARKKI
|
|
14.10
 PAPPINEN
|
T
T
 MELLILÄ
|
8.25
14.25
 PENNINKULMA
|
T
|
 KOSKI TL, KARA
|
|
14.45
 KOSKI TL, KOULUKESKUS
|
8.55
15.05
 KOSKI TL, KARA  7.10 9.10 |
 PENNINKULMA T | T
 MELLILÄ
7.30
9.30
15.25
 PAPPINEN
T
|
T
 LOIMAA, SEO PARKKI 
7.45
T
T
 LOIMAA, TORI
T
T
T
 LOIMAA, LA-ASEMA 
7.55
9.50
T

 


AURA - MARTTILA - KOSKI TL - MELLILÄ - LOIMAA
 

 AURA, SILLANKORVANTIE TH
7.45
 KYRÖ-TARVASJOKI RISTEYS
X
 TARVASJOKI, KESKUSTA 
8.00
 HÄRKÄTIEN RISTEYS 
8.05
 SALONTIEN RISTEYS
8.10
 KALEVAN TH 
8.15
 MARTTILA, KUNNANTALO
8.25
 OLLILA
X
 KOSKI TL, KOULUKESKUS
8.50
 KOSKI, KARA
9.10
 PENNINKULMA
|
 MELLILÄ
9.30
 PAPPINEN
|
 LOIMAA, SEO PARKKI
T
 LOIMAA, TORI 
T
 LOIMAA, LINJA-AUTOAS.
9.50

 

 


RIIHIKOSKI - YLÄNE - ORIPÄÄ - LOIMAA -
ORIPÄÄ - YLÄNE - RIIHIKOSKI
 
 

 
 MA-PE
 
MA-PE
MA-PE
 RIIHIKOSKI, NESTE
6.35
LOIMAA, LA-ASEMA 
14.02
15.55
 RANNANMÄKI
6.45
LOIMAA, TORI 
X
X
 UUSIKARTANO 
X
LOIMAA, SEO PARKKI 
14.10
16.00
 YLÄNE, TORI
7.00
HIRVIKOSKI 
14.15
16.05
 KEIHÄSKOSKI
X
 NIINIJOKI TH 
X
X
 ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI
7.25
ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI 
14.30
16.20
 NIINIJOKI TH
X
KEIHÄSKOSKI 
X
X
 HIRVIKOSKI
X
YLÄNE, TORI 
14.50
16.40
 LOIMAA, SEO PARKKI
7.45
UUSIKARTANO 
T
T
 LOIMAA, TORI
T
RANNANMÄKI 
X
X
 LOIMAA, LA-ASEMA
7.55
RIIHIKOSKI, NESTE 
15.10
17.00

 

 


LOIMAA - MELLILÄ - PAPPINEN - NIINIJOKI - HIRVIKOSKI - LOIMAA 

 LOIMAA, LA-ASEMA
7.55
 LOIMAA, LA-ASEMA
15.00
 KARHULA 
X
 LOIMAA, TORI
X
 MELLILÄ
8.15
 LOIMAA, SEO PARKKI
X
 PAPPINEN
8.20
 HIRVIKOSKI
15.10
 NIINIJOEN KOULU
8.30
 NIINIJOEN KOULU
15.20
 HIRVIKOSKEN YHT. KOULU
8.40
 PAPPINEN
15.30
 LOIMAA, SEO PARKKI 
8.45
 MELLILÄ
15.35
 LOIMAA, TORI
T
 KARHULA
T
 LOIMAA, LA-ASEMA
8.55
 LOIMAA, LA-ASEMA
T

 


 


RIIHIKOSKI - YLÄNE - SÄKYLÄ - YLÄNE - RIIHIKOSKI 
 

 RIIHIKOSKI, NESTE
7.15
 SÄKYLÄ
15.05
 RAASINTIE TH
X
 SÄKYLÄ, KOULUKESKUS
15.10
 KUHANKUONO PP
T
 YLÄNE, TORI
15.35
 RANNANMÄKI
7.45
 YLÄNE, YHT. KOULU
|
 UUSIKARTANO
7.50
 OTSOLA, HEINIJOENTIE TH
T
 OTSOLA, HEINIJOENTIE TH
8.00
 UUSIKARTANO
T
 YLÄNE, YHT.KOULU
8.15
 RANNANMÄKI
T
 YLÄNE, TORI 
8.20
 KUHANKUONO PP
T
 SÄKYLÄ, KOULUKESKUS
8.40
 RAASINTIE TH 
 SÄKYLÄ
T
 RIIHIKOSKI, NESTE 
T

 


ORIPÄÄ - KEIHÄSKOSKI - YLÄNE 
 

 ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI 7.15
 LATVA 7.20
 KEIHÄSKOSKI 7.25
 TOURULA 7.30
 KORKEAKOSKI 7.40
 4-TIEN RISTEYS 7.50
 ALATIE X
 YLÄNE, YHT. KOULU  T
 YLÄNE, TORI 8.10

 


YLÄNE - RANNANMÄKI -  KEIHÄSKOSKI - (ORIPÄÄ)
 

  MA, TI, TO, PE KE MA-PE
 YLÄNE, YHT. KOULU  12.35 13.35 14.35
 ALATIE X X X
 UUSIKARTANO 12.45 13.45 14.45
 RAASINTIE TH  X X X
 KUHANKUONO PP T T T
 RANNANMÄKI  X X X
 4-TIEN RISTEYS X X X
 KORKEAKOSKI 13.10 14.10 15.10
 TOURULA 13.20 14.20 15.20
 KEIHÄSKOSKI 13.25 14.25 15.25
 ORIPÄÄ T T T

 


YLÄNE - RIIHIKOSKI - KYRÖ - RIIHIKOSKI - YLÄNE 
 

 
MA-PE
 
MA, KE, TO, PE
TI
 YLÄNE, TORI
8.10
 ELISENVAARAN KOULU
15.10
15.55
 UUSIKARTANO
X
 JALKALA
X
X
 RANNANMÄKI
8.20
 RIIHIKOSKI, KISARIIHI
15.25
16.10
 RIIHIKOSKEN YHT. KOULU
8.35
 RANNANMÄKI
T
T
 JALKALA
X
 UUSIKARTANO
T
T
 ELISENVAARAN KOULU
8.50
 YLÄNE, TORI
T
T

 

 

LOIMAA, LINJA-AUTOASEMA -
NOVIDA, HÄMEENTIEN YKSIKKÖ KULJETUKSET

  MA-PE   MA-PE MA-TO
  LOIMAA, LA-ASEMA 8.00   NOVIDA, HÄMEENTIEN 13.45 15.50
  NOVIDA, HÄMEENTIE 8.05   LOIMAA, LA-ASEMA 13.50 15.55


Kyseessä ns. siirtokuljetus, eli aamuvuoro pyrkii odottamaan linja-autoasemalla muiden liikennöitsijöiden bussit ja iltapäivisin muut liikennöitsijät tietävät odottaa tätä kuljetusta linja-autoasemalla. 

Taksataulukko

Nyt voi maksaa matkat myös kortilla tai voit ostaa ennakkolipun Matkahuollon sivuilta
 

Hinnat euroa / henkilö / suunta

Km enint.

Aikuinen

Lapsi

6.0 3,70 1,90
9.0 4,00 2,00
12.0 4,80 2,40
16.0 5,70 2,90
20.0 6,30 3,20
     
25.0 7,00 3,50
30.0 7,60 3,80
35.0 8,40 4,20
40.0 9,50 4,80
45.0 10,30 5,20
50.0 12,10 6,10
     
60.0 14,00 7,00
70.0 15,90 8,00
80.0 17,70 8,90