Aikataulut koulupäivisin 9.8.2021 alkaen

Ei liikennettä koulujen loma-aikana

MERKKIEN SELITYKSET: 

  • X = Ajetaan kohteen kautta, pysähtyy tarvittaessa
  • T = Ajetaan kohteeseen vain tarvittaessa
  • |  = Linja-auto ei pysähdy / ei käy kohteessa

Ota yhteyttä ja kysy lisää »

Aikataulut ja reitit löytyvät nykyisin myös Matkahuollon aikataulupalvelusta
Voit maksaa matkat myös kortilla tai voit ostaa ennakkolipun Matkahuollon sivuilta.

_____________________________________________________________________

 

 


LOIMAA - MELLILÄ - KOSKI TL - MELLILÄ - LOIMAA 

 
MA-PE
MA-PE
MA-PE
 LOIMAA, LA-ASEMA
|
8.00
14.05
 LOIMAA, SEO PARKKI
|
|
14.10
 PAPPINEN
|
T
T
 MELLILÄ
|
8.25
14.25
 PENNINKULMA
|
T
|
 KOSKI TL, KARA
|
|
14.45
 KOSKI TL, KOULUKESKUS
|
8.55
15.05
 KOSKI TL, KARA  7.10 9.10 |
 PENNINKULMA T | T
 MELLILÄ
7.30
9.30
15.25
 PAPPINEN
T
|
T
 LOIMAA, SEO PARKKI 
7.45
T
T
 LOIMAA, TORI
T
T
T
 LOIMAA, LA-ASEMA 
7.55
9.50
T

 


AURA - MARTTILA - KOSKI TL - MELLILÄ - LOIMAA
 

 AURA, SILLANKORVANTIE TH
7.45
 KYRÖ-TARVASJOKI RISTEYS
X
 TARVASJOKI, KESKUSTA 
8.00
 HÄRKÄTIEN RISTEYS 
8.05
 SALONTIEN RISTEYS
8.10
 KALEVAN TH 
8.15
 MARTTILA, KUNNANTALO
8.25
 OLLILA
X
 KOSKI TL, KOULUKESKUS
8.50
 KOSKI, KARA
9.10
 PENNINKULMA
|
 MELLILÄ
9.30
 PAPPINEN
|
 LOIMAA, SEO PARKKI
T
 LOIMAA, TORI 
T
 LOIMAA, LINJA-AUTOAS.
9.50

 

 


RIIHIKOSKI - YLÄNE - ORIPÄÄ - LOIMAA -
ORIPÄÄ - YLÄNE - RIIHIKOSKI
 
 

 
 MA-PE
 
MA-PE
MA-PE
 RIIHIKOSKI, NESTE
6.35
LOIMAA, LA-ASEMA 
14.02
15.55
 RANNANMÄKI
6.45
LOIMAA, TORI 
X
X
 UUSIKARTANO 
X
LOIMAA, SEO PARKKI 
14.10
16.00
 YLÄNE, TORI
7.00
HIRVIKOSKI 
14.15
16.05
 KEIHÄSKOSKI
X
 NIINIJOKI TH 
X
X
 ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI
7.25
ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI 
14.30
16.20
 NIINIJOKI TH
X
KEIHÄSKOSKI 
X
X
 HIRVIKOSKI
X
YLÄNE, TORI 
14.50
16.40
 LOIMAA, SEO PARKKI
7.45
UUSIKARTANO 
T
T
 LOIMAA, TORI
T
RANNANMÄKI 
X
X
 LOIMAA, LA-ASEMA
7.55
RIIHIKOSKI, NESTE 
15.10
17.00

 

 


LOIMAA - MELLILÄ - PAPPINEN - NIINIJOKI - HIRVIKOSKI - LOIMAA 

 LOIMAA, LA-ASEMA
7.55
 LOIMAA, LA-ASEMA
15.00
 KARHULA 
X
 LOIMAA, TORI
X
 MELLILÄ
8.15
 LOIMAA, SEO PARKKI
X
 PAPPINEN
8.20
 HIRVIKOSKI
15.10
 NIINIJOEN KOULU
8.30
 NIINIJOEN KOULU
15.20
 HIRVIKOSKEN YHT. KOULU
8.40
 PAPPINEN
15.30
 LOIMAA, SEO PARKKI 
8.45
 MELLILÄ
15.35
 LOIMAA, TORI
T
 KARHULA
T
 LOIMAA, LA-ASEMA
8.55
 LOIMAA, LA-ASEMA
T

 


 


RIIHIKOSKI - YLÄNE - SÄKYLÄ - YLÄNE - RIIHIKOSKI 
 

 RIIHIKOSKI, NESTE
7.15
 SÄKYLÄ
15.05
 RAASINTIE TH
X
 SÄKYLÄ, KOULUKESKUS
15.10
 KUHANKUONO PP
T
 YLÄNE, TORI
15.35
 RANNANMÄKI
7.45
 YLÄNE, YHT. KOULU
|
 UUSIKARTANO
7.50
 OTSOLA, HEINIJOENTIE TH
T
 OTSOLA, HEINIJOENTIE TH
8.00
 UUSIKARTANO
T
 YLÄNE, YHT.KOULU
8.15
 RANNANMÄKI
T
 YLÄNE, TORI 
8.20
 KUHANKUONO PP
T
 SÄKYLÄ, KOULUKESKUS
8.40
 RAASINTIE TH 
 SÄKYLÄ
T
 RIIHIKOSKI, NESTE 
T

 


ORIPÄÄ - KEIHÄSKOSKI - YLÄNE 
 

 ORIPÄÄ, KIRKKO 7.15
 LATVA 7.20
 KEIHÄSKOSKI 7.25
 TOURULA 7.30
 KORKEAKOSKI 7.40
 4-TIEN RISTEYS 7.50
 ALATIE X
 YLÄNE, YHT. KOULU  T
 YLÄNE, TORI 8.10

 


YLÄNE - RANNANMÄKI -  KEIHÄSKOSKI - (ORIPÄÄ)
 

  MA, TI, TO, PE KE MA-PE
 YLÄNE, YHT. KOULU  12.35 13.35 14.35
 ALATIE X X X
 UUSIKARTANO 12.45 13.45 14.45
 RAASINTIE TH  X X X
 KUHANKUONO PP T T T
 RANNANMÄKI  X X X
 4-TIEN RISTEYS X X X
 KORKEAKOSKI 13.10 14.10 15.10
 TOURULA 13.20 14.20 15.20
 KEIHÄSKOSKI 13.25 14.25 15.25
 ORIPÄÄ T T T

 


YLÄNE - RIIHIKOSKI - KYRÖ - RIIHIKOSKI - YLÄNE 
 

 
MA-PE
 
MA, KE, TO, PE
TI
 YLÄNE, TORI
8.10
 ELISENVAARAN KOULU
15.10
15.55
 UUSIKARTANO
X
 JALKALA
X
X
 RANNANMÄKI
8.20
 RIIHIKOSKI, KISARIIHI
15.25
16.10
 RIIHIKOSKEN YHT. KOULU
8.35
 RANNANMÄKI
T
T
 JALKALA
X
 UUSIKARTANO
T
T
 ELISENVAARAN KOULU
8.50
 YLÄNE, TORI
T
T

 

 

LOIMAA, LINJA-AUTOASEMA -
NOVIDA, HÄMEENTIEN YKSIKKÖ KULJETUKSET

  MA-PE   MA-PE MA-TO
  LOIMAA, LA-ASEMA 8.00   NOVIDA, HÄMEENTIEN 13.45 15.50
  NOVIDA, HÄMEENTIE 8.05   LOIMAA, LA-ASEMA 13.50 15.55


Kyseessä ns. siirtokuljetus, eli aamuvuoro pyrkii odottamaan linja-autoasemalla muiden liikennöitsijöiden bussit ja iltapäivisin muut liikennöitsijät tietävät odottaa tätä kuljetusta linja-autoasemalla.