Aikataulut koulupäivisin 8.8.2022 alkaen

Linjavuorot aloittavan liikennöinnin ensi viikolla porrastaen seuraavasti;

Loimaan ammattikoulu vuorot aloittavat liikennöinnin maanantaina 8.8. 
Aamut: Riihikoski 6.35  - Yläne - Oripää - Loimaa 7.55, Mellilä 7.30 - Loimaa 7.55
Iltapäivät:Loimaa 14.02 - Oripää 14.30, Loimaa 16.05 - Oripää - Yläne - Riihikoski 17.10
Tilausajona ajettavat Loimaan linja-autoasema - Novida Hämeentien yksikkö
kuljetukset aloittavat myös ks. aikataulu sivun lopusta. 

Keskiviikkona 10.8. alkaa Pöytyän kunnan sisäiset linjavuorot Yläneellä,
Yläne - Riihikoski - Kyrö ja Kyrö - Riihikoski vuorot, sekä aamuvuoro Yläne - Säkylä 

Torstaina 11.8. alkaa kaikki loput vuorot (mm. Kosken suunnan vuorot ja Loimaan peruskoulu vuorot) 

 

Ei liikennettä koulujen loma-aikana

MERKKIEN SELITYKSET: 

  • X = Ajetaan kohteen kautta, pysähtyy tarvittaessa
  • T = Ajetaan kohteeseen vain tarvittaessa
  • |  = Linja-auto ei pysähdy / ei käy kohteessa

Ota yhteyttä ja kysy lisää »

Aikataulut ja reitit löytyvät nykyisin myös Matkahuollon aikataulupalvelusta
Voit maksaa matkat myös kortilla tai voit ostaa ennakkolipun Matkahuollon sivuilta.

Meidän omat koulumatkakortit (tarkoitettu pääasiassa heille, jotka jäävät kuntien / kaupunkien tarjoamien  koulukuljetusten ulkopuolelle) ja aikuisten sarjaliput myynnissä Matkahuollon matkakorttikaupassa

_____________________________________________________________________

 

LOIMAA - MELLILÄ - KOSKI TL - MELLILÄ - LOIMAA 
Maanantai - Perjantai koulupäivisin

 LOIMAA, LA-ASEMA
|
8.00
|
 LOIMAA, SEO PARKKI
|
|
|
 PAPPINEN
|
T
|
 MELLILÄ, K-Market
|
8.25
|
 PENNINKULMA
|
T
|
 KOSKI TL, KOULUKESKUS
|
8.55
15.05
 PENNINKULMA | | T
 MELLILÄ, K-Market*
7.30
|
15.25*
 PAPPINEN
|
|
|
 LOIMAA, SEO PARKKI 
7.45
|
|
 LOIMAA, TORI
T
|
|
 LOIMAA, LA-ASEMA 
7.55
|
|

*15.25 Mellilän K-Marketilla vaihto mahdollisuus Loimaalle menevään toiseen Niinimäen bussiin. Mellilä K-Market klo.15.25 – Loimaa, la-asema klo. 15.45

 

LOIMAA - MELLILÄ - PAPPINEN - NIINIJOKI - HIRVIKOSKI - LOIMAA 

 LOIMAA, LA-ASEMA
7.55
 LOIMAA, LA-ASEMA
15.00
 KARHULA 
X
 LOIMAA, TORI
X
 MELLILÄ
8.15
 LOIMAA, SEO PARKKI
X
 PAPPINEN
8.20
 HIRVIKOSKI
15.10
 NIINIJOEN KOULU
8.30
 NIINIJOEN KOULU
15.15
 HIRVIKOSKEN YHT. KOULU
8.40
 PAPPINEN
15.20
 LOIMAA, SEO PARKKI 
8.45
 MELLILÄ
15.25
 LOIMAA, TORI
T
 KARHULA
T
 LOIMAA, LA-ASEMA
8.55
 LOIMAA, LA-ASEMA
T (15.45)

 

AURA - TARVASJOKI - MARTTILA - KOSKI TL

 AURA, SILLANKORVANTIE TH
7.45
 KYRÖ-TARVASJOKI RISTEYS
X
 TARVASJOKI, KESKUSTA 
8.00
 HÄRKÄTIEN RISTEYS 
8.05
 SALONTIEN RISTEYS
8.10
 KALEVAN TH 
8.15
 MARTTILA, KUNNANTALO
8.25
 OLLILA
X
 KOSKI TL, KOULUKESKUS
8.50

 

RIIHIKOSKI - YLÄNE - ORIPÄÄ - LOIMAA

 RIIHIKOSKI, NESTE
6.35
 RANNANMÄKI
6.45
 UUSIKARTANO 
X
 YLÄNE, TORI
7.00
 KEIHÄSKOSKI
X
 ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI
7.25
 NIINIJOKI TH
X
 HIRVIKOSKI
X
 LOIMAA, SEO PARKKI
7.45
 LOIMAA, TORI
T
 LOIMAA, LA-ASEMA
7.55

 

LOIMAA - ORIPÄÄ - YLÄNE - RIIHIKOSKI

 
Ma-To
Pe
Ma-To
LOIMAA, LA-ASEMA 
14.02
14.02
16.05
LOIMAA, TORI 
X
X
X
LOIMAA, SEO PARKKI 
14.10
14.10
16.10
HIRVIKOSKI 
14.15
14.15
16.15
 NIINIJOKI TH 
X
X
X
ORIPÄÄ, KIVIMAKASIINI 
14.30
14.30
16.30
KEIHÄSKOSKI 
|
X
T
YLÄNE, TORI 
|
14.50
T
UUSIKARTANO 
|
T
T
RANNANMÄKI 
|
X
T
RIIHIKOSKI, NESTE 
|
15.10
T

 

RIIHIKOSKI - RAASINTIE TH - OTSOLA - YLÄNE

RIIHIKOSKI, YLÄNEENTIE 
7.10
RAASINTIE TH 
X
KUHANKUONO PP 
T
RANNANMÄKI
7.35
UUSIKARTANO
7.40
OTSOLA, HEINIJOEN TH
7.55
YLÄNE, YHT. KOULU  
8.05
YLÄNE TORI
8.10

 

YLÄNE - RIIHIKOSKI – KYRÖ – RIIHIKOSKI

 
Ma-Pe
  Ma, Ke, To, Pe Ti
YLÄNE, TORI
8.10
ELISENVAARAN KOULU
15.10
15.55
UUSIKARTANO
X JALKALA
X
X
RANNANMÄKI
8.20
RIIHIKOSKI, KISARIIHI
15.25
16.10
RIIHIKOSKI YHT. KOULU
8.35
RANNANMÄKI
|
|
JALKALA
X
UUSIKARTANO
|
|
ELISENVAARAN KOULU
8.50
YLÄNE, TORI
|
|

 

YLÄNE - RANNANMÄKI - NUMMIOJA - KEIHÄSKOSKI - (ORIPÄÄ)

 
Ma, Ti, To, Pe
Ke
Pe
 YLÄNE, YHT.KOULU
12.35
13.35
14.35
UUSIKARTANO
12.45
13.45.
14.45
RAASINTIE TH 
X
X
X
 KUHANKUONO PP
T
T
T
RANNANMÄKI
13.00
14.00
15.00
KALIKKA
13.15
14.15
15.15
NUMMIOJA
13.25
14.25
15.25
TOURULA
13.35
14.35
15.35
KEIHÄSKOSKI
13.40
14.40
15.40
ORIPÄÄ
|
|
15.50

 

ORIPÄÄ - KEIHÄSKOSKI - NUMMIOJA - KALIKKA - YLÄNE

 ORIPÄÄ, KIRKKO 7.25
 LATVA 7.35
 KEIHÄSKOSKI 7.40
 TOURULA 7.45
 NUMMIOJA 7.55
 KALIKKA 8.05
 YLÄNE, PÄIVÄKOTI 8.10
 YLÄNE, YHT. KOULU  8.15
 YLÄNE, TORI 8.25

 

YLÄNE - SÄKYLÄ

YLÄNE TORI
8.25
 SÄKYLÄ KOULUKESKUS
8.45
SÄKYLÄ 
T

 

TILAUSAJO:
LOIMAA, LINJA-AUTOASEMA - NOVIDA, HÄMEENTIEN YKSIKKÖ

 
Ma-Pe   Ma-Pe Ma-To
LOIMAA, LA-ASEMA 

8.00

NOVIDA, HÄMEENTIE

13.50

15.50

NOVIDA, HÄMEENTIE 

8.05

LOIMAA, LA-ASEMA 

13.55

15.55

Kyseessä ns. siirtokuljetus, eli aamuvuoro pyrkii odottamaan linja-autoasemalla muiden liikennöitsijöiden bussit ja iltapäivisin muut liikennöitsijät tietävät odottaa tätä kuljetusta linja-autoasemalla.